NK KARLOVAC 1919 JESENSKI PRVAK

PLAVO BIJELI JESENSKI PRVACI

U posljednjem 15. kolu 4. NL Središte naši nogometaši gostovali su u Zaboku kod Mladosti. Kako se utakmica igrala u jutarnjem nedjeljnom terminu, a na put kretalo rano ujutro većina se pribojavala da se nećemo razbuditi do početka utakmice. Na put se krenulo u najjačem sastavu, a izostali su samo kartonirani “TOP” Veselić, Joha (trenerske obaveze). Treneru Štefančiću cijelim putem nije silazio osmijeh sa lica jer je bio uvjeren da kad je momčad kompletna,teško da joj tko može parirati. Odmah u 4. minuti susreta kapetan “ROJS” Antonio Turkalj postiže pogodak i usmjerava vodu na naš mlin u ovoj utakmici. Domaćini su nešto pokušavali ali bez konkretnog rezultata, a one lopte koje bi došle do “VELIKOG” Ivana Jurića-Bare on bi to sa lakoćom uhvatio. Kad je sredinom prvog poluvremena na asistenciju rastrčanog “PLAVOG LANETA” Tonija Kurečkog “KRALJ ŠESNAESTERCA” Enes Novinić postigao pogodak za 0-2 svi su mislili to će biti nova tri boda. Međutim domaćini su se malo probudili i solo akcijom Dleska smanjili rezultat na 1-2. Poslije tog pogotka domaćini su se ponadali da bi prvaku mogli poremetiti slavlje, ali našom obranom su dirigirali kao i cijele sezone “NEUMORNI” Luka Vinski i “DOBRI STARI” Dino Jaković, “SIN VJETRA” Dominik Pahanić i “BRITKI” Roko Prpić. Sredinom terena su gospodarili “KARLOVAČKI JUNINHO PERNAMBUCANO” Daniel Mićunović, “GATTUSO” Danijel Marinić i čovjek kod kojeg je lopta kao u sefu Ivan Mamić tako da je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Kurečki spretnim i sretnim pogotkom povisio na 3-1 te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku utakmice naši plavo bijeli igraju punim intezitetom i danas opet odlični Novinić na asistenciju Marinića i Turkalja posprema još jednu loptu iza leđa domaćeg vratara i na semaforu stoji 1-4. Ono što je viđeno u 63. minuti može se vidjeti samo na TV-u kad se sa protivnicima poigrava Leo Messi. “PLAVO LANE SA KORANE” Toni Kurečki solo prodorom prelazi domaću obranu, zatim golmana, a kad su svi mislili da će loptu uputiti u nebranjeni gol on se odlučio na još jedan dribling i opet u prazno poslao obranu gostiju te sa same gol crte gurnuo loptu u mrežu. Nakon ovakvog poteza svi prisutni su ustali i pljeskom nagradili potez Kurečkog kakav se ne viđa često na našim terenima, “BRAVO TONI”. Dvadeset minuta prije kraja utakmice domaćini su se predali i u glavama im je bilo samo da ne dožive pravu katastrofu. Naši dečki držali su loptu u nogama i preciznim proigravanjima prema napadačima željeli doći do još kojeg pogotka, ali domaći su se uspješno branili. U jednu solo akciju sa centra terena krenuo je i Vinski ali su ga domaćini jedva stigli i prekršajem zaustavili na samom rubu šesnaesterca. Loptu je uzeo i namjestio “KARLOVAČKI JUNINHO” te kao navođenom raketom pogodio u prve “rašlje- samih 90” i postavio konačni rezultat 1-6. Nakon ovog pogotka domaći navijači jedva su čekali da sudac označi kraj utakmice jer “JESENSKI PRVACI” su pokazali da se zasluženo nalaze na 1. mjestu s gol razlikom 44-11 i 7 bodova prednosti nad drugoplasiranom Trešnjevkom. U ovom trenutku sigurno je najzadovoljniji “PLAVO BIJELI KORMILAR” Matija Štefančić jer je u ovoj polusezoni ostvario rezultat koji će biti upisan u povijest kluba s desne obale Korane. I na današnjem gostovanju pratili su nas simpatizeri kluba i veća skupina “GADEMZA” te im ovim putem zahvaljujemo na podršci tijekom cijele sezone. Sada nam slijedi prvenstvena pauza, ali i dalje treniramo jer nas očekuje nastup na dvoranskom turniru u organizaciji NSKŽ i priprema za nastavak proljetnog dijela prvenstva. (Zdravko Jakovac).

“MI SMO PRVACI”