KARLIĆI NK “KARLOVAC 1919” OSVOJILI 2. i 3. MJESTO

U subotu 20.12.2015. najmlađi nogometaši (2007 i 2008 godište) NK „Karlovac 1919“ sudjelovali su na međunarodnom nogometnom turniru „DN SUPER KUP 2015“ u organizaciji portala Dječji nogomet. Na turniru su sudjelovale ekipe iz cijele Hrvatske, BiH te Slovenije. Turnir se je odigravao u Jastrebarskom i Zagrebu.

Nakon vrlo uzbudljivih utakmica u grupnoj fazi natjecanja 2007 godište je sa tri pobjede i jednim remijem osiguralo 1. mjesto u grupi „H“, te kao prvaci grupe četvrtfinale igrali u Zagrebu NC „Šalata“. U četvrtfinalnoj utakmici igrali su sa NK „Varteks“. U puno prilika sa jedne i druge strane utakmica je završila 0-0 te se je pristupilo izvođenju sedmeraca gdje su mali karlovčani bili spretniji i sretniji. Kod izvođenja sedmeraca posebno se je istaknuo golman Renee Bedić Lemić koji je obranio dva sedmerca i tako svoju momčad odveo u polufinale,

U polufinalu čekali su ih vršnjaci NK „Župa“ Dubrovnik. U vrlo izjednačenoj utakmici ponovno su odlučivali sedmerci te ovaj puta su mali dubrovčani odnijeli pobjedu i plasirali se u finale.

Iako su izgubili u polufinalu karlići su morali odigrati još jednu utakmicu za treće mjesto gdje ih je čekao tradicionalno težak suparnik NK „Ilovac“. Kako se je i očekivalo utakmica je bila uzbudljiva i neizvjesna sa puno šansi te je završila 1-1. Mali kanarinci poveli su 1-0 ali se karlići nisu predavali do samog kraja te su u posljednjoj minuti uspjeli izjednačiti na 1-1. I ovu utakmicu odlučivali su sedmerci. Nakon dva promašaja kanarinaca, Matić i Karapandž bili su precizni i tako osigurali 3. mjesto na turniru.

Za 2007. godište nastupali su: Lemić, Martinović, M. Vranić, A. Antičić, Karapandža, C. Matić, Katić, Pleskina, R. Spahija, Vitas i Cindrić, trener Zdravko Jakovac

 

Igrači rođeni 2008. godine također su imali vrlo uzbudljive utakmice u grupnoj fazi te su sa dva remija i jednom uvjerljivom pobjedom osigurali drugo mjesto u grupi „B“.

U četvrtfinalu uspjeli su golovima N. Sablića i Škrtića pobijediti vršnjake HNK „Cibalia“ Vinkovci te se plasirati u polufinale gdje ih je čekala ekipa NK „Jadran“ iz Poreča. Utakmica je bila vrlo izjednačena i završila bez pobjednika ali i bez golova pa se je pristupilo izvođenju sedmeraca. Ponovno je sreća bila na karlovačkoj strani kao i vrlo dobri golman Marin Volarić koji je uspio u raspucavanju obraniti dva sedmerca i tako svojoj ekipi osigurati finale.

U finalu turnira susrele su se dvije ponajbolje momčadi ŠN „Lumen“ Varaždin i NK „Karlovac 1919“. U ovom susretu uspješniji su bili mali varaždinci i sa 3-0 pobijedili karliće, te tako zasluženo osvojili 1. mjesto.

Za 2008. godište nastupali su: Volarić, Škrtić, M. Magdić, Gagula, Raguž, N. Sablić, Tek, Baršić, L. Vranić, Bunčić i Ogrešević, trener Antonio Magdić

KOMPLETNI REZULTATI – NA DN “SUPER KUP 2015”

  1. godište

GRUPA “H”

NK “Laby Mengo” – NK “Karlovac 1919” 0-3 bb

NK “Karlovac 1919” – NK “Rudar” Velenje 3-0 bb

NK “Karlovac 1919” – HNK “Cibalia” 2-1 Strijelac: 2 Matić

NK “Jaska” – NK “Karlovac 1919” 0-0

ČETVRTFINALE

NK “Varteks” – NK “Karlovac 1919” 0-0 sedmerci 4-5

POLUFINALE

NK “Karlovac 1919” – NK “Župa” 0-0 sedmerci 5-6

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

NK “Ilovac” – NK “Karlovac 1919” 1-1 sedmerci 0-2 Strijelac: Karapandža

FINALE

NK “Župa” – ŠN “Zmaj” 1-0

KONAČNI POREDAK

  1. NK “Župa” 2. ŠN “Zmaj” 3. NK “Karlovac 1919” 4. NK “Ilovac”
  2. godište

GRUPA “B”

ŠN “Lav” – NK “Karlovac 1919” 0-0

NK “Karlovac 1919” – HNK “Cibalia” 0-0

ŠNK “Slavonija” – NK “Karlovac 1919” 0-5

Strijelci: 2 Raguž, 2 Bunčić, M. Magdić

ČETVRTFINALE

NK “Karlovac 1919” – HNK “Cibalia” 2-0 Strijelci: N. Sablić, Škrtić

POLUFINALE

NK “Jadran” Poreč – NK “Karlovac 1919” 0-0 sedmerci 7-8

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

ŠN “Žuti Brijeg” – NK “Jadran” Poreč 2-0

FINALE

ŠN “Lumen” Varaždin – NK “Karlovac 1919” 3-0

KONAČNI POREDAK

  1. ŠN “Lumen” Varaždin 2. NK “Karlovac 1919” 3. ŠN “Žuti Brijeg” 4. NK “Jadran” Poreč