CRIKVENICA CUP 2016

Protekli vikend od 17. – 19.06.2016. najmlađi nogometaši (limači 2005. i 2006. godište te karlići 2007. i 2008. godište) NK Karlovac 1919 sudjelovali su na Međunarodnom turniru “CRIKVENICA CUP 2016”. Ukupno je sudjelovalo 60 igrača koje su vodili treneri Štefančić, Kišpatić, Magdić i Jakovac. Na turniru su nastupale momčadi iz Hrvatske, Slovenije, BiH i Italije. Nakon službenog otvaranja turnira u petak sve četiri ekipe odigrale su utakmice u grupama. Natjecanje u grupama nastavilo se je i u subotu te su daljnje natjecanje izborili limači 1 trenera Kišpatića i obje ekipe karlića trenera Jakovca, dok se ekipa trenera Magdića nije uspjela plasirati u završnicu turnira. U četvrtfinalnim dvobojima limači 1 izgubili su 2-0 od ekipe 1. GOL iz Rijeke, a karlići 1 također su izgubili 1-0 od NK Libertas Dubrovnik. Karlići 2008. godište uspješno su prošli četvrtfinalni dvoboj protiv ekipe 1. GOL pobjedom od 3-0. U polufinalu najmlađi nogometaši igrali su protiv OFK Bihač i pogodcima Sablića i Gagule izborili finale turnira. U finalu sastale su se dvije najbolje momčadi. Pored naše ekipe finale je izborila i ekipa ŠN Bubamara koja je u svim utakmicama pobjedila i slovila je za favorita u finalu. Na samom početku utakmice to su i potvrdili jer su postigli vodeći pogodak. I ako su dobili gol igrači trenera Jakovca uspjeli su pogodcima Magdića i Gagule do kraja poluvremena preokrenuti rezultat u svoju korist. Do kraja utakmice karlivački mališani velikom borbenošću uspjeli su zadržati rezultat 2-1 do kraja i sasvim zasluženo osvojili 1. mjesto i podići najveći pehar koji je pripao prvaku. Iz karlovačke ekipe za najboljeg strijelca turnira proglašen je Patrik Gagula koji je postigao 6 pogodaka. Uz sve odigrane utakmice i uloženi veliki napor mali nogometaši iskoristili su svaki slobodan trenutak između utakmica za kupanje i druženje sa ostalim ekipama. Valja napomenuti kako je u odlasku velikog broja djece na turnir pomogao i prvotimac Liverpoola Dejan Lovren kojem se ovim putem zahvaljujemo. Također treba se zahvaliti i svim roditeljima koji su bili sa djecom i pomogli oko svih aktivnosti koje su djeca provodila.I na samom kraju još jednom upućujemo čestitke ekipi karlića 2008. godište koji su donijeli pobjednički pehar u grad na četiri rijeke.