SREBRNI LIMAČI 2 U ARENI VARAŽDIN

Sjajan nastup limači 2 NK Karlovac 1919 na velikom međunarodnom turniru “Arena Varaždin Suzuki bumbar cup 2018” završili su osvajanjem srebra u konkurenciji poznatih hrvatskih i slovenskih nogometnih škola Slaven Belupa, Varteksa, Olimpije, Drave Ptuj …!

Turnir Bumbar cup godinama spada u sam vrh nogometnih turnira mladeži u Hrvatskoj i Sloveniji. Ove godine su u varaždinskoj Areni limači 2 (2008. godište) trenera Enesa Novinića podijeljeni u 2 ekipe: Karlovac 1 i Karlovac 2.

Druga ekipa je nažalost zbog objektivnih poteškoća završila nastup u grupnoj fazi natjecanja nakon 3 poraza od NK Đurđevca, NK Hoča iz Maribora i ŠN Žutog brijega iz Zagreba.

Prva momčad je izvrsnom igrom najprije u grupi igrala s NK Prigorje (M) 0:0, pobijedila izvrsnu momčad NK Slovenska Bistrica 1:0 (Škrtić) i uvjerljivo NK Varteks s 5:0 (Magdić 3, Škrtić 2). Od 1/8 finala do finala su redom “padale” s po 3:0 momčadi NK Đurđevac (Magdić 2, Sablić), NK Hoče iz Maribora (Magdić 2, Raguž) i NK Slaven Belupo (Sablić, Škrtić, Raguž). U finalu su nažalost limači ostali bez snage nakon iscrpljujućeg turnira i neopravdano visoko izgubili s 3:0 od jake Škole nogometa NK Zagreb Gimka sastavljene od dječaka iz jakih zagrebačkih klubova.

Tijekom čitavog turnira obje ekipe su zbog niza objektivnih okolnosti igrale bez ijedne zamjene pa su tako u finalu plavo-bijeli koji su dotad dominirali turnirom upravo brzinom, trkom i lijepom kombinatornom igrom ostali bez prilike da prikažu “svoju igru” zbog izraženog umora.

Za Karlovac 1 nastupili su: Marin Volarić, Niko Sablić, Matija Škrtić, Ivan Raguž i Mihael Magdić, a za Karlovac 2: Luka Benić, Filip Mađar, Lovro Vranić, Tin Baršić i Niko Halovanić. Obje ekipe vodio je trener Enes Novinić.

Odličan nastup čitave prve ekipe okrunjen srebrom je nagrađen i nagradom za najboljeg strijelca turnira kapetanu NK Karlovac 1919 Mihaelu Magdiću.