PLAVO BIJELA RAPSODIJA SE NASTAVLJA

I nakon dvanaest odigranih kola u 4. NL Središte Zagreb naši nogometaši ne znaju za poraz i svakim danom sve su bliže osvajanju naslova jesenskog prvaka. U subotnjem okršaju s Dinamom iz Odranskog Obreža igrači trenera Štefančića krenuli su u utakmicu agresivno i napadački kao da igraju protiv prvaka Hrvatske zagrebačkog Dinama. Tako je već u drugoj minuti susreta karlovačka desetka Ivan Mamić lijepim golom dala do znanja tko je gazda na desnoj obali Korane. Samo nakon pet minuta naša devetka Enes Novinić uzima stvari u svoje noge i povećava vodstvo na 2-0 i daje naslutiti da bi ovo trebalo biti lijepo jesensko poslijepodne na Čavleku. Iako su gosti na brzinu primili dva pogotka nisu se predavali već su brzim akcijama pokušavali ugroziti vrata karlovačke hobotnice Ivana Jurić-Bare koji je u nekoliko navrata odličnim intervencijama gostujuće napadače dovodio do ludila. I kad je pred kraj prvog dijela sudac Cikojević dosudio kazneni udarac za goste danas “Ivan Veliki” odličnom paradom ne dozvoljava da se zatrese karlovačka mreža. Do kraja prvog dijela gosti ostaju s igračem manje zbog isključenja, a to vješto koristi “kralj šesnaesterca” Enes Novinić i preciznim udarcem sa petnaest metara povećava rezultat na 3-0. U drugom dijelu plavo bijeli nastavljaju sa odličnom igrom i golovima danas rastrčanog Tonija Kurečkog i uvijek sretnog i spretnog strijelca Nikole Šprajcera povećavaju rezultat na 5-0 što je bio i krajnji rezultat današnje utakmice. Štefančićeva furija sada je povećala prednost nad Segestom i Dinamom na 14 bodova, a trećeplasirana Moslavina zaostaje 12 bodova dok je razlika između plavo bijelih i drugoplasirane Trešnjevke ostala 6 bodova jer su zeleno crni iz Zagreba danas savladali Segestu na svom terenu sa 2-1. I dalje imamo najbolji napad lige sa 34 postignuta pogotka dok je obrana na čelu sa Magdićem, Jakovićem, Vinskim, Prpićem i Jurićem-Barom ostala na samo 7 primljenih pogodaka u 12 utakmica. Treba napomenuti da svoj veliki doprinos u ovoj sezoni ima i vezna linija sa Mićunovićem, Marinićem i Veselićem koji svojim točnim i preciznim loptama hrani naše napadače, a u obrambenom dijelu su neprobojni zid za protivnike. U slijedećem kolu naši dečki idu na teško gostovanje kod Tondacha u Bedekovčinu te se nadamo da će i tu pokazati tko je ove godine lider u 4. NL Središte Zagreb.

“NA KORANI SAD SE SLAVI KARLOVAC JE OPET PRAVI”