PRVI PRVENSTVENI PORAZ

Proteklog vikenda u 13. kolu 4. NL Središta Zagreb seniori su gostovali na vrućem terenu u Bedekovčini kod NK Tondacha. Iako su na put krenuli bez prve špice Enesa Novinića i stupa obrane Dine Jakovića plavo bijeli su se nadali kako se iz grada crijepa mogu vratiti neporaženi. Naši dečki odlučno su ušli u utakmicu i odmah htjeli pokazati tko je lider prvenstva. Već u 17 minuti naš kapetan osvojio je jednu loptu na centru i po jako teškom terenu krenuo sam prema vratima domaćina, ali su u zadnji čas dobro intervenirali domaći stoper i vratar te spriječili rano vodstvo. Do kraja prvog dijela domaćini su u nekoliko navrata zaprijetili ali naša hobotnica Ivan Jurić Bare i u ovoj utakmic bio je na visini zadatka i s lakoćom otklonio sve opasnosti pred našim golom. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0-0 i svi su očekivali da će se u drugom dijelu utakmice probuditi strijelci te da će se gledati efikasniji nogomet mada realno to je bilo teško jer je teren bio blatnjav i težak za igru. U 49 minuti naši veznjaci dobro su odigrali jednu akciju te je lopta došla na desnu stranu do ubojitog Tonija Kurečkog koji nesebično ostavlja povratnu loptu za Marinića koji pogađa domaću mrežu i dovodi plavo bijele u vodstvo. Nakon primljenog pogotka domaći se bude i stvaraju nekoliko šansi te uspijevaju u 60 minuti poravnati rezultat na 1-1 nakon jednog slobodnog udarca kojeg je veliki Ivan obranio ali se je lopta odbila do domaćeg napadača koji ju šalje u našu mrežu. Samo nekoliko minuta nakon poravnanja rezultata Ivan Mamić nalazi se u izglednoj prilici i dobro puca ali domaći vratar uspijeva krajnjim naporom nogom loptu izbiti u korner. I kad su se svi nadali da će ova utakmica završiti neriješeno u 90. minuti domaći uspijevaju nakon pogrešno bačenog auta našeg Pahanića izboriti korner sa desne strane i u samoj završnici utakmice koncentracija obrane popušta, a domaći igrač neometan s 10 metara šalje loptu u mrežu i domaćinima donosi veliko slavlje jer ipak uspijevaju pobjediti prvaka i lidera prvenstva. Tako je u 13. kolu naša momčad upisala prvi poraz u polusezoni. Iako smo mišljenja da bi neriješeni rezultat bio najrealniji po svemu prikazanom na terenu nema veze jer smo i dalje čvrsto prvi na tablici s pet bodova prednosti nad drugoplasiranom Trešnjevkom koja je u Lukavcu odigrala 0-0 dok su u Sisku domaćini također odigrali neriješeno 3-3 protiv Mladosti iz Zaboka. Jedina momčad iz gornjeg dijela ljestvice – kutinska Moslavina – koja je uspjela slaviti u ovom kolu i približiti se plavo bijelima na 9 bodova zaostatka i čvrsto drži treću poziciju na tablici. Narednog vikenda na Čavleku gostuje sisačka Segesta i bez obzira na položaje na tablici to će biti derbi kola jer su oduvijek utakmice plavo bijelih i crveno bijelih bile pravi derbiji bez obzira u kojem rangu su nastupali. Našim dečkima želimo puno sreće te da sa nova 3 boda osiguraju jesenski naslov prvaka. (Zdravko Jakovac)

“ZA KARLOVAC JA NAVIJAM U SRCU MOM JE ON I AKO NIJE NAJBOLJI JEDNOM BIT ĆE ŠAMPION”