PLAVO BIJELI JESENSKI PRVACI 4. NL SREDIŠTE

Iako je dosadna jesenska kiša zadnjih par dana neumoljivo zaljevala pomoćni teren stadiona Branko Čavlović Čavlek i nije se do zadnjeg trenutka znalo hoće li se posljednja domaća utakmica ove jeseni na našem terenu odigrati, našim dečkima to ništa nije smetalo da pobijede mladu i dobro organiziranu momčad HNK Segeste iz Siska. Malobrojni gledatelji koji su danas nazočili utakmici skoro su na početku utakmice pokisli do kraja jer je gostujuća momčad bolje otvorila utakmicu i u prve tri minute imala dvije stopostotne šanse, ali naš “VELIKI IVAN” uspješno zaustavlja sisačke napadače. Nisu ni naši napadači ostali dužni pa su preko Mamića dobro zagrijali dlanove gostujućeg vratara koji je krajnjim naporom odličan udarac uz pomoć grede odbio u korner. Nakon jednog organiziranog napada i centaršuta danas raspoloženog Veselića lopta pogađa u ruku obrambenog igrača gostiju, a sudac utakmice pokazuje na bijelu točku. Odgovornost za izvođenje kaznenog udarca preuzima naša haubica iz Veselića i neobranjivim udarcem dovodi plavo bijele u vodstvo. Kako je teren bio dosta težak za igru smjenjivale su se prilike na obje strane, ali se mreže nisu tresle sve do 21 minute kada je naše lane sa Korane Toni Kurečki nakon odličnog proigravanja Marinića ušao u kazneni prostor i bio prekršajem zaustavljen, a sudac bez razmišljanja pokazao ponovno na bijelu točku. Loptu ponovno uzima ne haubica nego “TOP IZ VESELIĆA” i još jednom pogađa mrežu vratara Segeste. Do kraja poluvremena izglednijih prilika nije bilo te se na odmor otišlo sa zasluženim vodstvom domaćina. Iako je trener Štefančić upozoravao da još ništa nije gotovo naši dečki nekako su uspavano ušli u drugi dio utakmice i dozvolili gostima iz Siska da preuzmu igru na sredini terena i s nekoliko učestalih udaraca iz kuta ugroze domaćeg vratara. Nakon takvog jednog centaršuta najviše je skočio gostujući igrač Stojaković i glavom zatresao našu mrežu. I nakon tog pogotka u nekoliko navrata siščanima su zaprijetili kapetan Turkalj, Mamić, Mićunović i Marinić, ali vratar Trepša uz pomoć obrane sve prilike uspješno neutralizira. Kad u 80 minuti naš kapetan Antonijo Turkalj uklizava na centru i osvaja loptu svima je jasno koliko ovi plavo bijeli dečki žele pobjedu i koliko dišu jedan za drugoga. Upravo nakon ove akcije lopta dolazi do Kurečkog koji u maniri najboljih golgetera neobranjivo pogađa za 3-1 i omogućuje domaćim simpatizerima mirno gledanje utakmice do kraja. Uz današnje strijelce svakako treba istaknuti vratara Jurića-Baru i obranu (Prpić, Jaković, Vinski, Pahanić) koja je odigrala na visokoj razini. Vezni red (Mićunović, Marinić, Veselić) ove polusezone nas je navikao da je na najvišoj razini pa je bio i danas. Napadači (Kurečki, Mamić, Turkalj) i danas odsutni Novinić sve su rekli svojim pogocima i ukupnom gol razlikom od 38-10 što govori da imamo najubojitiji napad i najčvršću oobranu lige. Svakako treba spomenuti i ove sezone najstandardnijeg Antonija Magdića kao i Karla Johu koji su današnji susret propustili zbog zdravstvenih problema i trenerskih obaveza. U kadru su i čekaju svoju priliku vratar Demirović kao i mlade nade Popovački, Cindrić, Šako i Šprajcer. Nismo zaboravili, već smo za kraj ostavili “šlag na tortu” našu legendu Matiju Štefančića koji je svojim radom i nogometnim znanjem dokazao da se na Čavleku stvara jedna lijepa priča. Na današnjoj utakmici u velikom broju prisustvovali su i GADEMZI koji su cijelu sezonu bodrili našu ekipu i današnjim navijanjem pokazali kako se bodri svoja ekipa, a danas su i u nekoliko navrata podsjetili na godišnjicu stradanja herojskog grada Vukovara. U posljednjem jesenskom kolu plavo bijeli gostuju u Zaboku kod Mladosti ali kako god ta utakmica završila seniori NK Karlovca 1919 prezimit će na 1. mjestu 4. NL Središte s lijepom bodovnom prednošću nad ostalim ekipama.(Zdravko Jakovac)

(Ažurirane tablice pogledajte na našoj stranici nk-karlovac 1919.hr

“MI SMO PRVACI !!!”