PLAVO BIJELI POBJEDOM UŠLI U PROLJETNI DIO SEZONE

Nakon dugih priprema i niza odigranih pripremnih utakmica momčad trenera Štefančića u 16. kolu 4. NL Središte gostovala je u popularnoj Grabi kod momčadi Trešnjevke. Ovo je bio derbi kola jer se NK Trešnjevka nalazi na drugom mjestu sa 7 bodova manje. Iako su u Zagreb doputovali bez kartoniranog kapetana Turkalja i ozlijeđenog Pahanića plavo bijeli su željeli samo jedno, pobjedu, kako bi pokazali da su zasluženo lideri prvenstva. Na samom početku utakmice domaćini su krenuli vrlo agresivno i odlučno sa željom da pobijede prvog na tablici. Igrala se prva minuta kad su domaćini izborili jedan u tom trenutku nebitan aut na desnoj strani karlovačke obrane nakon što je Kurečki poštovao fair play i priznao da je lopta njega zadnjeg dirala. Nakon toga slijedi centaršut u šesnaesterac gostiju gdje lopta pogađa u ruku Prpića, a sudac bez imalo razmišljanja pokazuje na 11 metara. Siguran strijelac za vodstvo domaćina bio je Čakarun i tako na samom otvaranju utakmice donosi prednost domaćinima. Nakon primljenog gola naši igrači nisu stali već su dobro parirali domaćinima i stvorili nekoliko prigoda ali domaći vratar sve je to dobrim intervencijama uspio riješiti. Najbolje prigode imali su Jaković glavom te Hudorović i Novinić udarcima s poludistance, ali nisu bili precizni. Ovdje treba dodati da su i domaći igrači stvorili nekoliko izglednih prilika, a dvaput su sami izišli pred vratara Ivana Jurić Baru koji odličnim intervencijama ostavlja nadu Karlovčanima da danas mogu potvrditi kvalitetu. Na poluvremenu utakmice rezultat je bio 1-0 za domaćina. Na početku drugog dijela naši dečki odlučno su krenuli i stvorili nekoliko šansi, ali lopta nije htjela u mrežu domaćeg vratara. Igrala se 62. minuta kad je lopta došla do Mamića na lijevoj strani koji je svojim poznatim driblingom okrenuo nekoliko domaćih igrača i ušao u šesnaest metara nakon čega obrambeni igrač domaćih radi prekršaj, a sudac još jednom pokazuje na 11 metara, ali ovaj put za gostujuću momčad. Siguran izvođač bio je Veselić i rezultat na semaforu bio je 1-1. U tom trenutku naši nogometaši kreću igrati još jače i pokušavaju doći do pobjedničkog gola i osvajanja 3 nova boda. U 68. minuti Danijel Marinić upućuje precizan centaršut sa desne strane i pogađa glavu Mamića koji je najviši u skoku i šalje loptu u mrežu. Karlovac vodi 2-1 i svojom igrom potvrđuje da se zasluženo nalazi na prvom mjestu. Ni domaćini se nisu predavali, već su pokušavali doći barem do boda u ovoj utakmici. U 72. minuti domaći napadač izmiče kontroli karlovačke obrane iako nam se čini da je bio u zaleđu te dolazi do Magdića koji u zajedničkom povlačenju ruši domaćeg napadaća, a sudac odmah pokazuje žuti karton našem stoperu. Kako je to bila druga opomena za Magdića (prvi je dobio u 45+1 minuti zbog prigovora) on mora u svlačionicu prije kraja utakmice i ostajemo s 10 igrača na terenu. Do kraja utakmice domaćini nisu ozbiljnije zaprijetili vrataru Jurić Bari i nova tri boda dolaze na desnu obalu Korane. Ovom pobjedom karlovački nogometaši povisili su prednost nad Trešnjevkom i sad je 10 bodova razlike. Nakon utakmice trener Štefančić hvalio je svoje dečke i bio baš zadovoljan prikazanom igrom u današnjoj utakmici u kojoj su pokazali da zaslužuju mjesto na kojem se nalaze. U slijedećem kolu ponovno nas očekuje gostovanje u Zelini a utakmica se igra u subotu 14.03.2020. sa početkom u 14,30 sati. (Zdravko Jakovac)

“NEK SE ČUJE S KORANE, JA TE VOLIM KARLOVČE”