Karlovac 1919 u derbiju kola na Kantridi poražen od Opatije 1-0

Nogometaši Karlovca 1919 danas su na riječkoj Kantridi, u velikom derbiju 27. kola SuperSport Druge nogometne lige, poraženi od vodeće Opatije rezultatom 1:0.

U po gotovo svemu što se vidjelo danas na Kantridi, vrlo izjednačenom derbiju, koji nije ponudio puno prilika, jedan protupanad domaćina bio je dovoljan i ono što je najtužnije sjelo svima nama, odučio pobjednika utakmice. Domaćini sa nešto većim posjedom lopte i zapravo sve se je dalo naslućivati da će mreže na današnjem susretu ostati netaknute. Međutim, domaći su iskoristili jednu nesmotrenost naše obrane i preko svog najboljeg strijelca došli do pobjede. Trenutak odluke dogodio se u 78. minuti. Karlovac 1919 je u tim trenucima iskoristio vidljiv umor domaćina i bio u napadu, ubacio je loptu u kazneni prostor, a domaći je izbili prema sredini igrališta. Pejanović je sjajno petom odigrao loptu za Goodnessa Ohiremena Ajayija, koji se s centra sjurio prema našem golu. Pokušali su ga naši obrambeni igrači sustići, no Ajayi je ušao u kazneni prostor, pucao i pogodio našu mrežu pored vratara Markovića za 1:0. Nakon primljenog pogotka ‘plavo-bijeli’ su preuzeli inicijativu, pokušali su doći do poravnanja ubacivanjem s bokova u kazneni prostor, no domaći su se uspješno obranili i osvojili sva tri boda.

Sastav NK Karlovac 1919: 1 Antun Marković (V), 4 Gabrijel Stepinac, 6 Ante Utrobičić, 7 Ivor Ribar (od 83′ 11 Josip Budimir), 8 Goran Paracki (C), 9 Ivan Kratanović, 10 Tin Zavalić, 13 Toni Kurečki, 16 Bruno Međimorec (od 83′ 15 David Ereiz), 17 Ivan Matiazh i 18 Luka Viduka (od 64′ 5 Lovro Stanić). Na klupi za pričuve još su bili: 12 Luka Šteko (PV), 3 Borna Pausić, 14 Marko Batur, 19 Alan Antičić, 21 Loran Rojnić i 23 Petar Tankosić. Trener Igor Pamić