Pobjeda i tri boda u Ždralovima

NK MLADOST Ždralovi – NK KARLOVAC 1919 2-3 (1-1)

Sastav NK Karlovac 1919: 12 Luka ŠTEKO, 2 Mateo BARAĆ, 4 Gabrijel STEPINAC, 6 Ante UTROBIČIĆ, 7 Ivor RIBAR, 8 Goran PARACKI, 10 Tin ZAVALIĆ, 11 Josip BUDIMIR (od 69′ 19 Kristijan KOPLJAR), 13 Toni KUREČKI (od 69′ 9 Lovro STANIĆ), 17 Ivan MATIAZH i 20 Zvonko PAMIĆ.

Strijelci: Josip BUDIMIR 34′ 1-1, Ivan MATIAZH 48′ 1-2 i Zvonko PAMIĆ 67′ 2-3

Nogometaši Karlovca 1919 na prekrasan su način otvorili proljetni dio sezone u SuperSport Drugoj Nogometnoj ligi. Danas u Ždralovima, u derbiju 16. kola, pobijedili smo domaću momčad Mladosti rezultatom 3:2.

Baš onako kao i na početku ove sezone na Čavlekovom stadionu, Mladost i Karlovac 1919 odigrali su još jedan odličan derbi s pet pogodaka, koji je ponovo pripao našim ‘plavo-bijelima’. Kako je najavio trener Pamić na konferenciji za novinare u četvrtak da ide na pobjedu to se je i ostvarilo i naša momčad odigrala je jednu od svojih najboljih utakmica.

Domaći su poveli u 10. minuti pogotkom Nikole Marića, a u 33. minuti, nakon akcije Baraća i Josipa Budimira, potonji je poravnao na 1:1. Već u trećoj minuti drugog dijela, nakon ubačaja Zvonka Pamića, Ivan Matyazh je glavom na drugoj vratnici pogodio za preokret, a nakon točno sat vremena igre Dmytro Lopa je izjednačio na 2:2. U 67. minuti pobjedu ‘plavo-bijelima’ donio je Zvonko Pamić krasnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Igor Pamić: “Jedna od najboljih naših utakmica. Malo smo ušli sa strahom, ali poslije smo bili sjajni, a sve je začinio Zvone iz slobodnog udarca. Bilo je i grešaka, teška je bila utakmica psihički i fizički, protiv odličnog protivnika. Bio je to pravi derbi, ali kao što sam govorio i prije njega, ništa ovom pobjedom nismo riješili, samo smo si kupili novih sedam dana mira