Delegacija kluba i HNS-a obišla posljednje počivalište Branka Čavlovića-Čavleka

Povodom obilježavanja 23. godišnjice smrti Branka Čavlovića – Čavleka, delegacija kluba na čelu sa Predsjednikom kluba Brunom Furačem, tehnikom Nikolom Šprajcerom i najbližim Čavlekovim dugogodišnjim prijateljem i suradnikom Stjepanom Benićem, uz nazočnost delegacije Hrvatskog nogometnog saveza, višeg savjetnika Predsjednika HNS-a g. Zorislava Srebrića te savjetnika Predsjednika HNS-a i Predsjednika Nogometnog saveza Krapinsko-Zagorske županije g. Stjepana Merkaša, obišla je na groblju Dubovac, posljednje počivalište našeg dragog i nezaboravnog Čavleka.

Branko Čavlović – Čavlek (1921. – 2001.), karlovačka nogometna legenda, odrastao je u Zagrebu, gdje je od 1933. godine član HAŠK-a, u čijem dresu igra u prvenstvu NDH, 1943. nastupa u Padovi za mladu reprezentaciju Hrvatske (do 22 godine) u dvoboju s Italijom (0:0). Od 1944. godine, iako ga traže svi veliki klubovi Jugoslavije, Čavlek je član karlovačkih nogometnih klubova „Tomislava“, „Udarnika“, „Slavije“ i „Karlovca“. Ispit za nogometnog instruktora položio je 1957. i od tada neprekidno 43 godine, sve do 2000. radi sa svim selekcijama mladeži u više karlovačkih klubova. Posebno je zapažen njegov rad s najmlađim nogometašima. Bio je učitelj brojnih generacija nogometaša u Karlovcu, gdje je otkrio i reprezentativce Vladu Baršića, Rajka i Željka Janjanina, Zvezdana i Borislava Cvetkovića, te više drugih zapaženih igrača. Bio je izbornik pionirske, juniorske i seniorske amaterske reprezentacije Hrvatske te više godina predsjednik trenerske organizacije u Karlovcu. Među brojnim nagradama dobio je Trofej SFK Hrvatske (1983.), Zlatnu plaketu SFK Hrvatske (1971.), priznanje SOFK Karlovac za životno djelo u sportu, Trofeja podmlatka HNS-a 1980., Zlatnu plaketu Nogometnog saveza Jugoslavije 1969., nagradu za životno djelo Hrvatskog nogometnog saveza, nagradu za životno djelo Karlovačke športske zajednice i Saveza športova Karlovačke županije, priznanje Zaslužni nogometni radnik Jugoslavije 1985. te brojne druge nagrade.

Danas po njemu nose naziv gradski stadion u Karlovcu, te međunarodni turnir mladeži do 16 godina.

Počivao u miru !