Derbi pripao karlovačkim nogometašima, odvojili se od “Lučkog” na tri boda

“Karlovac 1919” – “Lučko” 1:0

Nogometaši “Karlovca 1919” pobijedili su danas na Stadionu “Branko Čavlović Čavlek” u derbiju trinaestog kola Treće nogometne lige Centar momčad “Lučkog” s 1:0. Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0. Nogomet je opet hit u Karlovcu, rekordna posjeta na ovoj važnoj utakmici, oko 600 gledatelja pratilo je derbi. Atmosfera je bila prava sportska s puno navijanja. Ljubitelji nogometa u Karlovcu nakon puno godina došli su na svoje. U susretu prve dvije momčadi na tablici, iskre su frcale od prve minute. Gosti su se pokazali kao dobra momčad, ali ovaj put domaći nogometaši igrali su sa srcem i bodovi su ostali u Karlovcu.

U susretu prve dvije momčadi na tablici, iskre su frcale od prve minute. Gosti su se pokazali kao dobra momčad, ali ovaj put domaći nogometaši igrali su sa srcem i bodovi su ostali u Karlovcu. Svi su igrači zaslužili pohvale, a po borbenosti i htjenju Ihor Medynsky zaslužio je sve pohvale. Već u prvoj minuti domaći nogometaši imali su dobru priliku, pucao je Filip Soldo. U petoj i osmoj minuti u dobrim situacijama su Medynsky i Matiazh, ali nema pogotka.

U trinaestoj minuti Medynsky puca glavom, a u 26. minuti pokušaj Zvonka Pamića. Redale su se prilike, ali bez realizacije, na kraju prvog poluvremena ubačaj Pamića, a Bunoza je pucao glavom pokraj gola. Gosti u prvom poluvremenu bez šansi, za izdvojiti je samo udarac Nikole Raka u 37. minuti iznad gola. Na početku drugog poluvremena prilika gostiju, a u 49. minuti Matyazh u dobroj situaciji. I konačno vodstvo Karlovčana, netko od gostiju igrao je rukom u svom šesnaestercu nakon ubačaja Budimira i sudac Vlatko Mlinarić iz Siska pokazao je na bijelu točku.

U 51. minuti Zvonko Pamić bio je precizan te je nastalo slavlje na tribinama. U 70. i 73. minuti Budimir i Kurečki bili su prilikama. U završnici utakmice gosti pokušavaju doći do izjednačenja, ali nisu uspjeli. U prvoj minuti sudačke nadoknade Budimir je bio sam pred gostujućim vratarom, ali nije uspio poslati loptu u mrežu. Na kraju zaslužena pobjeda domaće momčadi, koja se sada na tablici odvojila od “Lučkog” na tri boda.

-Mi smo znali da je “Lučko” jako opasan protivnik i da nam jedino oni mogu konkurirati na putu do naslova. Ali trener Igor Pamić je to taktički kvalitetno odradio, mislim da smo dobro stajali i da oni nisu imali nikakve izgledne šanse, čak mislim da smo mi imali puno boljih šansi, ali ih nismo realizirali. Na kraju smo zasluženo pobijedili 1:0 i prvi smo na tablici i dalje, kazao je nakon utakmice pouzdani i iskusni Gordan Bunoza.

“Karlovac 1919” nastupio je u sljedećem sastavu: Šteko, Ribar, Paracki, Budimir, Medynsky, Soldo (od 60. Kurečki), Pausić, Matyazh, Gabrijel Stepinac (od 46. Knezović), Pamić i Bunoza. Karlovačka momčad na prvom je mjestu tablice s 32 boda. Nogometaši “Karlovca” gostuju u subotu, 12. studenog u četrnaestom kolu kod momčadi “Segeste”. Utakmica počinje u 14 sati i 45 minuta.